Czy pyłek drzewny może powodować zatkanie zatok?

Witam Jakiś czas temu przyglądałem sie testowi piły do drewna i byłem w pobliżu działania piły do drewna i prawdopodobnie pył drzewny zalega mi w nosie gdyż od tego czasu ok tydzień mam zatkany nos i boli mnie głowa w okolicach zatok co robić gdyż jak masowałem w okolicach oczu to ten pyłek wychodzi ale bardzo słabo nie mam gorączki ani takich objawów a może to też jakis uraz zatok spowodowany powietrzem zapylonym w przeszłosci miałem wykrytą skrzywiona przegrode nosa ale lekarz nie chciał jej dotychczas operować czy zatkanie zatoki mogą być spowodowane tym pyłkiem drewna są to drobinki jak kropeczki i nie wiem jak pozbyć sie tych pyłków drewna.

Nos sam sobie z tym poradzi. Nabłonek rzęskowy błony śluzowej nosa transportuje takie pyłki w stronę gardła a więc do tyłu. Ty wydmuchując nos znowu sprowadzasz je do przodu. Przeszkadzasz. Nie molestuj go. Zastosuj klika razy w ciągu dnia sól fizjologiczną i wciągaj wydzielinę z nosa w kierunku gardła.