Czy rezonans magnetyczny to badanie, któremu można zaufać?

Witam. Przy badaniu usg nerki pani doktor zdiagnozowała guza. Zlecono mi rezonans magnetyczny, gdzie nie stwierdzono takowego guza. Czy mam skontrolować jeszcze raz, czy rezonans jest badaniem pewnym? Mam takie dziwne bóle w okolicy dołu pleców, tak do boku. Bardzo proszę o odp. Mam 39 lat
39 LAT ponad rok temu

Witam.

Rezonans magnetyczny jest badaniem dość dokładnym, jednak USG również dobrze obrazuje nerki. Wynik tego drugiego bardziej jednak zależy od umiejętności wykonującego oraz jakości sprzętu.
Podejrzenia guza nigdy nie należy lekceważyć dlatego wskazane jest powtórzenie USG w innym miejscu w celu weryfikacji obrazu ultrasonograficznego wspomnianej nerki.

Pozdrawiam.