Czy ryzyko zakażenia jest duże?

Dzień dobry, dwa dni temu doszło u mniedo ekspozycji zawodowej - zakłucie penem w palec (rozm. igły 33G, nie widoczna krew pacjenta na igle, natomiast krwawiłam po ukłuciu). Ranę obficie przepłukałam pod bieżącą wodą i umyłam mydłem. Wdrożono procedurę po ekspozycyjną. U źródła zakażenia HBV wyszedł reaktywny. W oddziale zakaźnym pobrano mi krew na p/ciała wynik jest poniżej 10. W dzieciństwie byłam szczepiona zgodnie z kalendarzem szczepień. Aktualnie oczekuję na doszczepienie w poradni POZ. Czy ryzyko zakażenia jest duże?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dzień Dobry, została prawidłowo wykonana procedura poekspozycjna.

Przy takim wyniku przeciwciał, szczepienie powinno zostać szybko wykonane.

Ciężko jest ocenić prawdopodobieństwo zakażenia wirusem HBV w przypadku zakłucia igłą zabrudzoną świeżą krwią osoby zakażonej ryzyko nabycia infekcji HBV wynosi od 7-30%.

Wszytskiego dobrego, proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam