Czy są jakieś nieoperacyjne sposoby na zbyt krótkie wędzidełko?

Czy są wogóle jakieś NIE OPERACYJNE sposoby na zbyt krótkie wędzidełko penisa???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zbyt krótkie wędzidełko penisa, które powoduje jakiekolwiek dolegliwości wymaga specjalistycznego leczenia, jakim jest postępowanie operacyjne.

Najczęściej wykonuje się zabieg polegający na wydłużeniu wędzidełka napletka, określany jako plastyka wędzidełka prącia lub frenuloplastyka. Choć brzmi to skomplikowanie, to sam zabieg taki nie jest. Trwa zaledwie 30 minut i nie wymaga dłuższego pobytu w szpitalu. Podczas operacji lekarz nacina krótkie wędzidełko oraz zszywa je w taki sposób, aby było ono wydłużone.

Inną metodą leczenia zbyt krótkiego wędzidełka prącia jest obrzezanie, które również jest zabiegiem chirurgicznym. Proszę udać się do urologa, która potwierdzi diagnozę i zaproponuje Panu odpowiednie leczenie.

Najważniejsze informacje na temat krótkiego wędzidełka penisa zostały zawarte w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/krotkie-wedzidelko-przyczyny-metody-leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.