Czy są powody do niepokoju przy takiej morfologii?

Odebrałam wyniki badań i niektóre wskaźniki są poniżej lub powyżej normy. WBC - 4,0; Lymph -1,5; Mid - 0,5; Gran - 2,0; Lymph% 38,6%; Mid% - 13,6%; Gran%-47,8%; HGB -12,0; RBC - 4,25;  HCT - 34,3%; MCV - 80,9; MCH - 28,2; MCHC -34,9; RDW-CV -12,9%; RDW-SD -31,6; PLT - 281; MPV -10,3; PDW - 14,6; PCT 0,289%. Czy są powody do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Poza nieco obniżonym hematokrytem, wyniki mieszczą sie w normach. Nie ma więc w tej chwili powodu do niepokoju. Nie znam Pani wywiadu chorobowego, a wspominam o nim, ponieważ ogólna liczba krwinek białych (WBC) jest na dolnej granicy normy. Jeśli jest Pani osobą zdrową, należy powtarzać co pewien czas morfologię, monitorując liczbę krwinek białych.

Pozdrawiam serdecznie