Czy są powody do obaw?

Witam, mam 25 lat i od jakiegoś czasu odczuwam ból w prawej piersi. Ból nasila się przy dotyku oraz w pozycji leżącej na brzuchu. Dodam, że moje piersi są asymetryczne, prawa pierś jest troszkę większa. Nie zauważyłam żadnej wydzieliny z brodawki, nie stosuję środków antykoncepcyjnych. Przy dotyku pierś jest twarda (w porównaniu z lewą). W planach mam wykonanie badania USG, jednak przyznam, że jestem zaniepokojona. Bardzo proszę o poradę, ew komentarz. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Witam serdecznie!

Trudno określić przyczynę Pani dolegliwości, bez badania i możliwości zebrania dokładnego wywiadu. Dlatego też zachęcam gorąco do wizyty u ginekologa, który w razie konieczności skieruje Panią także na badanie USG. Dla pocieszenia, zmiany nowotworowe piersi rzadko występują w tak młodym wieku. U młodych kobiet dominują zmiany w piersiach związane z zaburzeniami hormonalnymi. Dysproporcja w wielkości piersi występuje u wielu kobiet i nie wynika z patologii. Należy pamiętać, że dolegliwości bólowe piersi mogą nie wynikać z problemu z piersiami, ale np. z powodu kręgosłupa lub nerwobólu międzyżebrowego. Myślę, że wizyta u lekarza wyjaśni Pani wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie