Ból piersi - czy mam się obawiać?

Mam 21 lat i od jakiegoś czasu (około 4 miesięcy) boli mnie lewa pierś. Wcześniej czułam ból tylko przed okresem. Pierś jest ociężała i boli przy dotyku Z sutka tak jakby schodzi skóra i sutek na końcu jest szorstki. Kiedy badam pierś, kładąc jedną rękę pod piersią a drugą nad, wyczuwam takie zgrubienie, które jest bolesne.

Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Bóle piersi przed okresem są objawem napięcia przedmiesiączkowego i nie należy się nimi przejmować. Jeśli ból występuje w innej sytuacji może zwiastować zaburzenia hormonalne. Co do zgrubienia to należałoby wykonać USG piersi aby postawić wstępną diagnozę.

Radzimy udać się do lekarza ginekologa, który dokładnie panią zbada i zleci diagnostykę dodatkową, która pomoże ustalić przyczynę dolegliwości.