Ból prawej piersi przed miesiączką

Mam 22 lata. Od jakiegoś czasu zawsze na 5-7 dni przed miesiączką odczuwam ból prawej piersi od zewnętrznej strony (nie jest on bardzo dokuczliwy, boli zwłaszcza przy dotyku i gdy dostaję okres, to przestaje). Nie wyczuwam raczej żadnych guzków - jednak martwi mnie to, że to tylko jedna pierś mnie boli. Czy to normalne?

22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyny dolegliwości mogą być związane z zespołem napięcia przedsmiesiączkowego. Oczywiście warto skonsultować się z ginekologiem, który zbada Panią, w razie konieczności wykona USG piersi lub skieruje Panią na badania hormonalne. Objawy napięcia przedmiesiączkowego można zmniejszyć, stosując preparaty oleju z wiesiołka, ograniczając podaż płynów oraz picie mocnej kawy/herbaty, a także stosując diete ubogą w tłuszcze zwierzęce.

Pozdrawiam serdecznie