Ból prawej piersi przed miesiączką - czy mam się obawiać?

Od 3 miesięcy kilka dni przed miesiączką boli mnie tylko jedna pierś lewa, jest miękka i lekko nabrzmiała prawa zaś twarda, obolała i w środku jakby wielki gruczoł tuż za brodawką. Po miesiączce dolegliwości znikają.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pani objawy wskazują na występowanie zaostrzonego syndromu napięcia przedmiesiączkowego, czyli zespołu objawów psychicznych, fizycznych i emocjonalnych występujących od kilku do kilkunastu dni przed menstruacją, i ustępujących z chwilą jej rozpoczęcia. Objawy PMS można łagodzić. Powinna Pani udać się do specjalisty ginekologa celem omówienia swoich problemów.