Ból całego ciała przed miesiączką - jaka jest przyczyna?

Witam serdecznie!
Zwracam się z prośbą o pomoc, bo już nie mam pomysłu dokąd się udać. Mój problem polega na tym, że ok. 10-12 dni przed spodziewaną miesiączką zaczynam się bardzo źle czuć i nie mogę normalnie funkcjonować. Oprócz tradycyjnych objawów PMS mam straszne bóle pleców, rąk, nóg. Objawy te przypominają silną grypę, po prostu boli mnie całe ciało. Nie mam już siły tego znosić.
Proszę o informację jaka może być przyczyna takiego samopoczucia? Od kilku lat stosuję spiralę jako metodę antykoncepcji.

Witam serdecznie!

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego to zespół objawów występujących kilka do kilkunastu dni przed spodziewaną miesiączką. Bóle pleców, nóg i rąk także należą do objawów występujących w tym zespole.
Z Pani krótkiego opisu wynika, że ma Pani bardzo ciężką postać PMS,  rzadko występującą aż w takim nasileniu.
Myślę, że najlepiej byłoby skonsultować się ze swoim ginekologiem lub endokrynologiem (najlepsze rozwiązanie to endokrynolog ginekolog), który zleci Pani odpowiednie badania hormonalne i być może zleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.