Czy skaling w ciązy jest bezpieczny?

Czy scaling w ciązy jest bezpieczny? Byłam u dentysty w 17 tc i pani wykonała mi scaling, wyczytałam w internecie że scaling odradzany jest kobietom w ciązy, teraz mam obawy o dzidziusia.

Dzień dobry!
W skalingu używane są wale ultradźwiękowe o niższej częstotliwości niż przy USG u ginekologa. Nie spotkałem doniesienia naukowego o bezpośredniej przyczynie problemów zdrowotnych płodu związanych z wykonaniem skalingu. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, to nie ma powodu do niepokoju. Utrzymanie dobrego poziomu higieny jamy ustnej w ciąży jest bardzo ważne i pomoże uniknąć problemów z dziąsłami (które to problemy właśnie podczas ciąży pojawiają).
Ogólnie z uwagi na brak dokładnych badań na kobietach w ciąży zaleca się unikanie przez ciężarne mamy źródeł emitujących wysokoenergetyczne promieniowanie elektromagnetyczne. Tu można wymieniać : ultradźwięki (również USG), mikrofale, GSM (telefony i nadajniki), lasery chirurgiczne i biostymulacyjne, linie wysokiego napięcia itp.
Proszę nie wpadać w panikę. Spokojna mama = zdrowe dziecko.
Z życzeniami zdrowia K.Sławecki!