Czy skoliozę można wyleczyć?

Lewostronna skolioza lędźwiowa z rotacją. Osteofity krawędziowe trzonów. Wyrostki żebrowe L5 oparte na kości krzyżowej. Przesunięcie linii Klemensena do tyłu. Owalizacja głów kości udowych i ich nadmierne zagłębienie w panewkach. Prawostronna skolioza piersiowa. Mam 62 lata. ZUS odebrał mi rentę. Czy to można jeszcze wyleczyć? Proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne zmiany w obrębie kręgosłupa i bioder. Proszę udać się na wizytę do lekarza ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.