Czy skrzepy przy stosowaniu plastrów moga być oznaką poronienia?

Witam. Pierwszy raz jako środka antykoncepcyjnego używałam plastrów, Evra. Przez cały czas, trzy tyogdnie, bolały mnie piersi i to dość znacznie. w poniedziałek zdjęłam trzeci plaster ale dopiero dzisiaj dostałam okres, który rozpoczął się bardzo długim ciemnym skrzepem (rano) i do teraz nie wystąpiło dalsze krwawienie. Podczas używania plastrów odbyłam stosunek, tak jak i w poprzednim miesiącu, kiedy stosowałam tabletki. Czy powinnam się martwić skrzepem?Czy może to być oznaka ciąży/poronienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% ochrony przed niezaplanowaną ciążą. Stosowanie powyższych plastrów, może powodować dolegliwości podane przez Panią, jak również mogą powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego. Proszę udać się do swojego lekarza ginekologa, który na podstawie badania będzie mógł ustalić prawdopodobieństwo wystąpienia Pani dolegliwości. Pozdrawiam