Czy spadek poziomu cukru ma wpływ na utratę wagi?

2 miesiące temu miałem badany cukier na czczo , wyszedł 116, po dwóch miesiącach miałem jeszcze raz badany cukier na czczo i wyszedł 109 ,przez ten czas schudłem 5 kilo , wyeliminowalem słodkie rzeczy , choć dużo nie jadłem ich wcześniej ,moje pytanie jest takie , czy to że schudłem 5 kilo to jest efekt ze cukier spadł , czy cukier ma takie wahania na czczo , badanie miałem robione w labolatorium a nie glukometrem , dodam jeszcze że ma nadwagę lekką po schudnięciu 5 kilo jeszcze .

Dzień dobry,

zarówno Pana masa ciała jak i glukoza we krwi uległy poprawie po odstawieniu słodyczy.
Spożywanie nawet niewielkich ilości słodyczy powoduje nadwyżkę energetyczną, co w konsekwencji sprzyja zwiększaniu się masy ciała. Redukcja przekąsek - poprawiła Pana poziom glukozy i pozwoliła troszkę zredukować masę ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga