Pomiar poziomu glukozy we krwi i utrata wagi

Witam Raz miałam zdarzenie że przypadkowo zmierzono mi cukier z palca u lekarza po 17 i wyszło że mam 300 skierowano mnie na badania do szpitala tam ok godz. 24 wyszło że mam 105 nie podano mi żadnych leków potem wróciłam do domu za jakiś cza badanie krwi na czczo z palca 105 z krwi 102 a po wypiciu glukozy po dwóch godzinach 160 to wszystko to wszystko działo się w połowie grudnia od tej pory strasznie się przejmuje w sensie uważam co jem odstawiła słodycze staram się zdrowo odżywiać schudłam 12 kilo od grudnia ważyłam 82 kilo czy oby nie zaszybko schudłam?

Pani utrata masy jest jak najbardziej prawidłowa - zależnie od wzrostu celem dojścia do standardowej masy ciała być może istnieje potrzeba pozbycia się jeszcze kilku kilogramów. Za prawidłowe tempo utraty masy uznaje się 2-4 kg miesięcznie, u Pani jest to około 2.5 kg, także nie ma żadnych powodów do obaw. Życzę Pani aby zmiany w nawykach żywieniowych i utrata masy pozwoliły rozwiązać problem z poziomem cukru we krwi, ale dla bezpieczeństwa sugerowałabym wykonywanie badań kontrolnych (sam poziom glukozy na czczo) raz na pół roku.