Prawidłowe wyniki poziomu glukozy na czczo i po spożyciu posiłku

Lekarz skierował mnie na ustalenie profilu glikemicznego. Do jakiej wartości mg/ dl, na czczo i po spożyciu posiłku cukier uznaje się za prawidłowy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowy poziom glikemii na czczo wynosi poniżej 100. Po posiłku za prawidłowe uznaje się wartości pomiędzy 140 a 180.

Proszę uscislić co rozumie Pani pod pojęciem "profil glikemiczny"? Jeśli chodzi Pani o test tolerancji glukozy to normy są następujące: na czczo poniżej 100, 2 godz. po 75g glukozy poniżej 140. W przypadku innego badania vde pytanie z pierwszego zdania.