Badanie glukozy na czczo a insulinooporność

Proszę o interpretację wyników: glukoza na czczo :75mg/dl, 120 minut po obciążeniu 75g glukozy: 78, natomiast insulina na czczo: 5,2, po 120 min. po obciązeniu 75g glukozy: 61,3. Proszę o odpowiedź, szczególnie o wynik insuliny po 120min po obciążeniu glukozą. Dziękuję. Zakres wartości ref. wskazuje na prawidłową tolerancję glukozy, jak również prawidłową glikemię. Natomiast wartości ref. insuliny to wg. danego lab. to 2,6 - 24,9 (mU/l). Pytam o wynik isuliny, bo podejrzewam insulinooporność.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższony wynik insuliny może wskazywać na insulinooporność. Proponuję udać się do diabetologa. Będzie można ustalić odpowiednie postępowanie. Prawdopodobnie będzie konieczność zmiany nawyków żywieniowych, czy też odpowiedni wysiłek fizyczny.