Insulinooporność a badanie glukozy

Czy mam insulinooporność ? Glukoza na czczo 90 mg/dl, po 1h po obciążeniu 75g glukozy - wynik 127 mg/dl, po 2h 116 mg/dl; Insulina na czczo 11,9 mU/I, po 1h po obciążeniu 75g glukozy - wynik 127,3mU/I. Proszę o pomoc.

Oznaczanie isulinemii w teście tolerancji glukozy nie jest wystarczające do stwierdzenia obecności insulinoopornosci. Decyduje całokształt obrazu klinicznego i to pozwoli stwierdzić jej istnienie.