Jakie należy zrobić badania, aby wykluczyć insulinooporność?

Glukoza na czczo 90 mg/dl, po 1h po obciążeniu 75g glukozy - wynik 127 mg/dl, po 2h 116 mg/dl; Insulina na czczo 11,9 mU/I, po 1h po obciążeniu 75g glukozy - wynik 127,3mU/I. Czy w przypadku takich wyników insuliny trzeba stosować dietę z niskim indeksem glikemicznym i brać lek metformine? Jakie należy zrobić badania aby wykluczyć insulinooporność?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań mogą wskazywać na insulinooporność. Wskazana jest wizyta u specjalisty diabetologa.