Czy coś wskazuje na insulinooporność?

Witam! Wczoraj, ze względu na trudności z zajściem w ciążę, zdiagnozowany PCOS oraz Metforminę przepisaną przez lekarza prowadzącego wykonałam krzywą cukrzycową oraz poziom insuliny. Zaznaczam, że jeszcze Metforminy nie biorę. Bardzo proszę o interpretację wyników, czy coś wskazuje na insulinooporność? Glukoza na czczo 92,7 mg/dl; obciążenie 75g glukozy; glukoza po 2h 139,1 mg/dl; Insulina (ICD-9: L97) na czczo 19,19 mU/l; Insulina po 2h 168,22 mU/l. Dziękuję i pozdrawiam, Anna

Lek. Tomasz Budlewski

wynik mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny, konieczna wizyta u diabetologa i rozważenie rozpoznania insulinooporności.