Dieta na obniżenie poziomu cukru we krwi

Witam.Mam pytanie ponieważ miałem lekko podwyższony cukier ok 103 na czczo. Stosuję dietę od miesiąca czasu i zauważyłem spadek do o.k 96,97,98 na czczo .Nawet schudłem ok 4 kg.Chciałbym aby te wartości były niższe po jak długim stosowaniu diety można liczyć na niższe wartości

Witam, trudno określić, nie podał Pan jaką stosuje Pan dietę i czy została ułożona przez dietetyka czy też sam próbuje. Obniżenie wagi jest konieczne dla poprawienia parametrów glukozy. Spadek o 4 kg w ciągu miesiąca jest prawidłowe. Nie wiadomo jednak jak przedstawia się to jakościowo. W jakim stopniu nastąpił spadek masy mięśniowej, a ile ubyło tkanki tłuszczowej. Zbyt szybki ubytek masy mięśniowej może wiązać się z niedoborami składników pokarmowych i osłabieniem. Tempo obniżenia poziomu cukru we krwi może też zależeć od występujących lub nie innych zaburzeń zdrowotnych.

Na temat analizy składu ciała można przeczytać na mojej stronie https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowa-dieta/