Spadek wagi po ograniczeniu cukru

Witam. Przez ostqtnie 3 tyg ograniczenia cukru i slodyczy waga spadla o 3 kg. Natomiast od przed wczoraj juz w ogole nie uzywam cukru - nawet nie slodze herbaty. Wiem, ze bledem jest wazenie sie codziennie, ale dzis weszlan na wage i waga pokazuje az kilogram mniej niz wczoraj. Czy to normalne?

Witam, wyeliminowanie słodyczy z diety jest jak najbardziej wskazane. Szybki spadek masy ciała, może być spowodowany niedoborem kalorii. Wcześniej uzupełniała je Pani słodyczami. Należy w miejsce słodyczy wprowadzić produkty bogate w węglowodany złożone, czyli kasze, ryż, pieczywo pełnoziarniste. Zbyt szybki spadek masy ciała może wiązać się z utratą masy mięśniowej, spowolnieniem przemiany materii i osłabieniem. Na temat ubytku masy ciała można przeczytać tu https://zdrowadieta.szczecin.pl/promocje/

Właśnie ze względu na takie wahania nie należy się ważyć codziennie. Taki spadek wagi to może być odwodnienie, dłuższa przerwa od zjedzenia posiłku niż poprzednim razem, moze być spowodowanymi zmianami hormonalnymi (związanymi z fazą cyklu) i wieloma innymi czynnikami. Racjonalne jest ważenie się raz w tygodniu, o tej samej porze.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska