Dieta a ubytek wagi u 20-letniej osoby

Witam, mam pytanie, zacząłem się odchudzać, nie ejst to jakas super dieta, po prostu unikam tlustych rzeczy, slodyczy, zamiast slodkich napojow tylko woda, okolo 2l dziennie, 5 posilkow dziennie jak trzeba, zaczalem 5 dni temu, wczoraj sie wazylem, waga byla taka sam, nic nie dawalo, a dzis znow sie zwazylem i ubylo niby 1,2kg, czy to jest realne? czy waga mnie oklamuje?

Witam Pana,

Waga może się wahać z dnia na dzień. Oczywiście nie jest to ubytek tkanki tłuszczowej, ponieważ do jej spalenia potrzeba trochę więcej czasu. Skoki wagi mogą być spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. Często też dysponujemy wagami łazienkowymi które wskazują różne dziwne wyniki, często zależne od tego gdzie ja postawimy, jak my ustawiamy się na wadze itp. Mam nadzieje że ważył się pan o tej samej porze. Inna wagę mamy rano a inną wieczorem.
stara się Pan dalej utrzymywać zdrowe nawyki żywieniowe a z pewnością uzyska Pan ładne efekty. Pamięta Pan jednak aby dieta uwzględniała pan zapotrzebowanie energetyczne. Bardzo ważne jest też to aby nie jeśc zbyt mało, nie głodzić swego organizmu.
życzę powodzenia!!!

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przede wszystkim prosze się nie ważyć tak często. Zmiany w organizmie nie zachodzą tak szybko, bo 5 dni to zdecydowanie za mało! Prosze też zrobić analizę skałdu masy ciała, która pokaze jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, zależy nam na utracie tkanki tłuszczowej, a nie masy z mięśni i wody zgromadzonej w organizmie.

Witam!

Najlepiej ważyć się rano przed pierwszym posiłkiem, wówczas będzie można porównać wyniki. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska