Dieta dla osoby z dużą nadwagą

Witam. Mam bardzo dużą nadwagę. Proszę o bezpieczną dietę. Ważę 96 kg przy wzroście 168 cm. do tego siedzący tryb pracy.

Przede wszystkim odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna. Z tak dużą nadwagą najlepiej udać się osobiści do dietetyka, który po odpowiednim wywiadzie dobierze dietę specjalnie dla Pani. Z ogólnych rzeczy mogę podpowiedzieć: posiłki małe i częste (co 2-3 godziny). Poza tym śniadanie najpóźniej w ciągu godziny od wstania. I nie wolno go pominąć, gdyż bez śniadania organizm potrzebuje większej ilości kalorii, by funkcjonować przez cały dzień. Kolacja natomiast nie później niż 3 godziny przed pójściem spać. Ponadto warto zacząć jeść produkty pełnoziarniste również w przypadku makaronów i kasz oraz ryżu. Nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu i tu nie musi być to woda mineralna, ale warto także sięgnąć po zieloną lub czerwoną herbatę. Kolejny czynnik to aktywność fizyczna. Można skorzystać z trenera na siłowni lub z wielu treningów, które można znaleźć w internecie. Osobiście polecam ćwiczenia z Mel B, na całe ciało lub/i na konkretne partie mięśni.

Witam Panią,

Widzę,że jest Pani z Warszawy w takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie osobista konsultacja. W tym momencie nie jestem w stanie ustalić indywidualnej diety ponieważ dysponuje zbyt małą ilością informacji na Pani temat. dieta powinna uwzględniać Pani zapotrzebowanie energetyczne, styl życia, preferencje smakowe, stan zdrowia itp. W celu zebrania informacji należy przeprowadzić szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny.
Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety i inne cenne wskazówki.

Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.
serdecznie zapraszam!!
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska