Co wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi?

co wpływa na obniżenie cukru? krzywa cukrowa.. na czczo 79 po godzinie od podania glukozy (75g) identyczny wynik(brak wzrosty) po 2 godzinach 66 czyli mniejszy niż na czczo a potem po kolejnym czasie coraz niższy.. dlaczego? czy to choroba?jaka?jak sprawdzić i leczyć?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z jakiego powodu było wykonane badanie? Czy było podejrzenie cukrzycy? Zespołu metabolicznego? Podała Pani zbyt mało danych aby powiedzieć czym są spowodowane Pani wyniki. Takie wyniki mogą być spowodowane hipoglikemią reaktywną ale również zażywaniem pewnych leków czy guzem insulinowym (ale aby go wykryć należy wykonać próbę głodową a nie badanie OGTT). Dlatego po więcej informacji powinna się Pani udac do lekarza kierującego na badanie a on będzie mógł dokładniej odpowiedzieć na Pani pytanie.