Czy śpiewanie przy niedomykalności strun głosowych może być szkodliwe?

Witam. Mam 20 lat i wykryto u mnie niedomykalność strun głosowych. Bardzo chcę profesjonalnie śpiewać ale na razie śpiewanie sprawia mi trudności (częste chrypy, urywanie się głosu). Czy rehabilitacja głosu może pomóc w 100% czy np. może nie pomóc w ogóle? Czy śpiewanie z niedomykalnością jest szkodliwe?

Muszę zobaczyć Twoją krtań w mikroskopie i stroboskopie. Szkoda, że tak daleko mieszkasz. Ale z tego co mówisz to Twoja krtań nie nadaje się do śpiewania. Przykro mi ale daj sobie spokój. Nucić oczywiście możesz. Nucić każdy może.....