Czy spóźnienie się miesiącami ma związek z zespołem policystycznych jajników?

Mam 21 lat jestem dziewicą. Spóźnia mi się miesiączka już 8 dni. Dodam, że jak byłam ostatnio u ginekologa to podejrzewa u mnie Zespół Policystycznych Jajników, czekam teraz na odpowiedni moment z wykonaniem badania. 2 lata temu wykryli u mnie niedoczynność tarczycy. Czy te dwie choroby magą aż tak zaburzyć mój cykl miesiączkowy. Oczywiście krwawienia miałam od 12 roku życia regularne z wahaniami 1 góra 2 dni. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

większa przerwa może wynikać z zaburzeń hormonalnych, nadmiaru stresu czy nerwów, ale też np. zmiany sposobu odżywiania się czy miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga