Czy spuchnięta kostka może świadczyć o zakrzepicy?

Witam Jestem tydzień po ściągnięciu gipsu po zlamaniu dalszego odcinka strzałki P. Jak chodzę noga cały czas puchnie kostka i łydka plus ból łydki przy ucisku. Po nocy jest ok łydka nie opuchnieta ale bol przy dotyku jest lekarz nie zalecił już zastrzykow przeciwzakrzepowych brałam je tylko przez okres unieruchomienia. Czy te objawy mogą świadczyć o zakrzepicy?

Nie, nie są to objawy zakrzepicy, ale żeby ją wykluczyć trzeba wykonać badanie USG doppler. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.