Czy stosować solvoseryl na wzmocnienie skóry na penisie?

Miałem podejrzenie grzybicy penisa. Najpierw pimafucort- skutkiem łuszcząca się skóra. Inny lekarz przepisał flucofast i triderm- ten okazał się katastrofą. Tam, gdzie smarowalem, porobiły się rany, zeszła skóra. Stosowałem octenisept i solvoseryl 3 razy dnia. Póki co wszystko ładnie się goi, opuchlizna schodzi. Jestem na wakacjach. Nie ma tu lekarza. Penis już prawie zagojony, skórka jest młoda. Stosować dalej solvoseryl dla jej wzmocnienia, czy to bez sensu gdy nie ma otwartych już ran?

Solcoseryl nie wzmocni w żaden sposób śluzówki penisa. Jeżeli zmiany zapalne ustąpiły nie ma potrzeby stosowania tego żelu. Wskazana jest właściwa higiena i obserwacja prącia,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel