Czy stosowanie kremu brązującego w 10. tygodniu ciąży może być szkodliwe dla dziecka?

Witam, czy będąc w 10 tygodniu ciąży stosując krem brazujący do ciała raz w tygodniu zawierajacy dihydroxyacetone (DHA) jest szkodliwy dla dziecka?Krem zawiera również benzyl salicylate,czy mogę go nadal stosować do ciała czy zrezygnować? Z gory dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie ma jednoznacznych badań, które stwierdzałyby w jakim stopniu jest to szkodliwe dla dziecka. Żaden lekarz więc nie jest w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Wydaje mi się, że do wszystkiego należy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem.