Czy stres może być powodem opóźnienia okresu?

Witam!
Mój okres przeważnie miałam regularny. Ostatnio dostałam okres 02.10.2010. Trwał tak jak zawsze ok. 5 dni. Teraz okres mi się spóźnia tydzień. Czasami mi się to zdarza. 04.11.2010 zrobiłam pierwszy test ciążowy - wynik ujemny, 08.11.2010 wykonałam test ciążowy ponownie i wynik znów był ujemny.
Ponadto zawsze zabezpieczam się przed ciążą (prezerwatywa) i nigdy w ostatnim okresie nie było żadnej sytuacji, kiedy mogłabym zajść w ciążę. Dodam, że z natury jestem bardzo zestresowanym człowiekiem i byle jaką rzeczą się denerwuję.
Czy stres może być powodem opóźnienia okresu?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Silny i długotrwały stres może spowodować brak miesiączki. Przyczyną może być również odchudzanie lub duży wysiłek fizyczny. Należy również wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne. Wizyta u ginekologa jest potrzebna, aby wyjaśnić przyczyny zaburzeń cyklu.
Pozdrawiam