Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Witam,
Stulejka może się pojawić w każdym wieku - nie podał Pan od kiedy ma stulejkę.
Jest to stan bezwzględnie wymagający postępowania leczniczego.
Sprzyja on powstawaniu stanów zapalnych pod napletkiem, a te z kolei powodują obrzęk. Siłowe zsuwanie napletka prowadzi do powstawania pęknięć, po zagojeniu których robią się blizny jeszcze bardziej utrudniające ruchomość napletka.
Stany zapalne powodują nawracające zakażenia dróg moczowych, których najcięższym następstwem może być uszkodzenie nerek aż do całkowitej niewydolności.
Co do leczenia:
Stulejkę leczy się przez obrzezanie, czyli skrócenie napletka. Przeprowadza się go u dorosłych w znieczuleniu miejscowym. Zabieg wykonuje się skalpelem lub nożyczkami. Są również specjalne urządzenia ułatwiające precyzyjne cięcie.
Cały zabieg trwa od pół godziny do 45 minut.
Rana goi się od dwóch do czterech tygodni.
Po tym czasie dorosły mężczyzna może podjąć normalne kontakty seksualne.

Polecam wizytę u lekarza rodzinnego, który wystawi odpowiednie skierowanie do specjalisty (urologa lub chirurg)

pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy