Czy substancje czynne mają na siebie wpływ?

Witam, biorę escitalopram i zaczęłam brać logest. Czy substancje czynne nie mają na siebie nawzajem wpływu? Skuteczność antykoncepcji nie jest obniżona? I czy to możliwe że mam przy tym obniżony nastrój bo odnoszę takie wrażenie, jakbym się cofnęła o kilka miesięcy ( jestem w trakcie terapii) ? Pozdrawiam

Witam! Substancje, które Pani wymieniła nie wchodzą ze sobą w niebezpieczne reakcje, więc nie ma przeciwwskazań do stosowania ich w tym samym czasie. Natomiast wpływ doustnej antykoncepcji na nastrój jest znany od dawna - jednym z objawów niepożądanych mogą być stany depresyjne. Ale zawsze można dobrać inną wersję. Powodzenia W. Łuczkowski.