Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy suplement diety ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, jestem w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych m***. Od kilku dni przyjmuję suplement diety o składzie: lecytyna sojowa( zaiwerająca fosfodylocholinę, kefalinę, inozytofosfatyd), witaminę B2 w postaci chlorkowodorku pirydoksyny, witaminę B12 cyjankobalamina, sodowt d- panttotenian, nikotywy kwas amid. oraz etanol i sacharozę. Czy ma ona wpływ na skuteczność antykoncepcji? Jakie konsekwencję ma podana w ulotce informacja o zwiększeniu stężenia witaminy E we krwi w przypadku stosowania razem z doustną antykoncepcją. Dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Opisany preparat nie wpływa osłabiająco na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Witamina E spożywana przez dłuższy czas w dawkach większych niż 1000 mg u dorosłych może powodować przedawkowanie. W wypadku przyjmowania wspomnianego preparatu z antykoncepcją, nie należy przyjmować innych preparatów z witaminą E.

Serdecznie pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy