Czy tabletka "po" zapobiegnie ciąży po owulacji?

Witam. 24.12 odbylam stosunek z chłopakiem, prezerwatywa zawiodła. Bylam ok. 1-2 dni po owulacji. Wzielam tabletke ellaone ok. 12 godz po stosunku. 27.12 dostalam miesiączke. Czy to normalne? Czy tabletka zapibiegnir cuazy po owulacji? Proszę o odpowiedz.

12 h to dobry odstęp, aby antykoncepcja awaryjna była skuteczna, jednak nie daje ona 100% ochrony. Owszem, krwawienia kilka dni po przyjęciu EllaOne są bardzo częste. Dla pewności sugeruję wykonać test ciążowy 14 dni po ryzykownym stosunku, a z ginekologiem porozmawiać o optymalnej metodzie antykoncepcji.