Czy taka opuchlizna po ekstrakcji zęba to powód do niepokoju?

Dzień Dobry, 14.05.2024 miałem wyrywanego zęba (piątka, górna lewa) po tym jak dzień wcześniej złamał mi się poniżej lini dziąsła. Sam przebieg ekstrakcji przebieg dosyć skomplikowanie ponieważ trwał 1,5h w trakcie których stomatolog musiała go dłutować ponieważ nie dało się go wyciągnąć. Po zejściu opuchlizny nie odczuwałem większych dolegliwości bólowych prócz czasami lekkiego ukłucia (dzisiaj mamy 24.05 i czułem potrzeby brania jakichkolwiek tabletek przeciwbólowych) natomiast na drugi dzień po ekstrakcji pojawiła mi się opuchlizna dziąsła w okolicy ekstrakcji, utrzymuje się ona do dnia dzisiejszego i nie widać znacznej poprawy. Czy jest to powód do niepokoju? Ile może się trzymać ta opuchlizna? Dodam tylko, że byłem na wizycie kontrolnej równo tydzień po ekstrakcji gdzie zostało mi zrobione zdjęcie z którego wynika, że cały ząb wraz z korzeniem został usunięty i rana sama w sobie goi się dobrze. Temperature mierzyłem dwukrotnie w międzyczasie i standardowo oscylowała w okolicy 36,5-36,7.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 3 tygodnie temu

Po usunięciu taki stan może utrzymywać się przez kilka dni, niekiedy obrzęk ustępuje powoli i wymaga ponad 2 tygodni. Jeżeli wszystko jest sprawdzone w gabinecie łącznie z diagnostyką RTG to nie ma powodów o obaw.