Czy taką wadę trzeba już korygować okularkami?

Dzień dobry, Podczas badania kontrolnego w przedszkolu mojej 7-letniej córki wyszło na prawym oczku SPH -3.0, CYL -0.5, na lewym SPH -3.75, CYL -0.25. Nie po raz pierwszy córka miała badany wzrok, na badaniu około dwa lata temu Pani okulistka stwierdziła, że ma wadę typową dla wieku i wyrośnie. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, czy ta wadę trzeba już korygować okularkami? I jeszcze mój 4,5 letni syn na obu oczkach ma SPH - 1.5, na prawym CYL -0.5, na lewym CYL 0. Czy tutaj też mam powody do niepokoju?? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Renata

Witam. Jezeli córka ma wadę -3,0 i -3,75 to widzi bardzo żle. czyli na około 80 cm.Natomiast to nie jest wynik badania wzroku tylko wydruk z maszyny. Czyli nieprawda pewnie. Proponuję zbadać. Również synka. Pozdrawiam serdecznie