Wyniki komputerowego badania wzroku u córek

Dzień dobry, moje córki miały wczoraj komputerowe badanie wzroku i powychodziły im tak. U najstarszej prawe oko SPH -3.75 CYL -0.50 AX31, lewe oko SPH -3.00 CYL -0.25 AX 98. U średniej prawe oko SPH +0.50 CYL -1.50 AX 178, lewe oko SPH +0,25 CYL -1.00 AX 176. A u najmłodszej prawe oko SPH -1.25 CYL -0.25 AX 160 lewe oko SPH -0.75 CYL -0.25 AX 4. Co to oznacza? Czy każdej grożą okulary? I czy może zadecydować o tym okulista od badania komputerowego badania wzroku? Proszę o porade.

Piotr Pilarski

Możliwe, że konieczne będą okulary jednak najpierw konieczne jest badanie przez lekarza okulistę. Nie powinno się dobierać soczewek tylko na podstawie wyniku komputerowego.

Pozdrawiam.