Czy taki ból podbrzusza może oznaczać ciążę?

Witam. Mam 18 lat. Dokładnie 26 czerwca współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia (nie doszło do wytrysku). W lipcu zamiast miesiączki miałam dziwne plamienie. Zaniepokoiło mnie to i zrobiłam 2 testy. Wyszły negatywne. W sierpniu było wszystko ok. Współżyjemy dość często, ale zawsze się zabezpieczamy. We wrześniu zaniepokoił mnie ból piersi 2 tyg. przed miesiączką. 18 września dostałam okres, nie jest zbyt obfity, ale od tego dnia cały czas mnie boli podbrzusze. Czy to może być objaw ciąży? PS. Prawa pierś mnie nadal boli pod pachą.  Z góry dziękuję za odpowiedź.
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nasi lekarze nie są w stanie ustalić, czy dana osoba jest w ciąży, jedynie na podstawie informacji przekazanych drogą internetową. Jeśli doszło do współżycia seksualnego prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje zawsze, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby potwierdzić ewentualną ciążę najlepiej udać się do lekarza ginekologa, lub, we własnym zakresie, wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju. By mieć większą pewność można wykonać również badanie krwi na poziom b-HCG.