Czy taki drobny niedostatek napletka da się jakoś rozwiązać domowymi sposobami?

Poszerzenie napletka - jednak raczej brak stulejki. Witam, mam pewien problem, że podczas pełnego wzwodu, kiedy ściągnę napletek poniżej żołędzia, widać że trzon jest nieco "ściskany" przez napletek. Widoczne jest to wgłębieniem po jednej strony trzonu, i czuję napięcie na napletku. Z samym ściąganiem napletka nie mam żadnego problemu. Podczas wzwodu mogę go dość swobodnie ściągać, jednak jak żołądź napęcznieje bardzo mocno, to jedynie widać że napletek jest nieco węższy niż mógłby być. Kiedyś miałem chirurgiczny zabieg na wędzidełku, o ile ma to jakiekolwiek znaczenie. Czy taki drobny niedostatek napletka da się jakoś rozwiązać domowymi sposobami czy jednak będzie wymagany zabieg?

Opis sugeruje stulejkę w początkowym stadium, proponuję zgłosić się na wizytę/telewizytę urologiczną celem oceny napletka i dobrania leczenia, zasadniczo stulejkę leczy się operacyjnie, są rzadkie sytuacje w których można spróbować farmakoterapii miejscowej, ale często jest ona nieskuteczna i wówczas pozostaje zabieg.

Pozdrawiam,

dr Agnieszka Chomicz Urolog, F.E.B.U., androlog, www.facebook.com/UroChomicz/