Czy taki poziom b-HCG świadczy o braku ciąży?

beta hcg witam wyniki beta hcg to <2.30 miu/ml. badanie było robione 18 dni po peetingu. czy mogę wykluczyć ciążę? okresu w kwietniu jeszcze nie dostałam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podany przez Panią wynik hormonu beta-HCG nie wskazuje na ciążę, także może ją Pani wykluczyć, skoro badanie było wykonane 18 dni od ryzykownego zbliżenia. W artykule znajdzie Pani obowiązujące normy tego hormonu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Jeśli spóźnia się Pani miesiączka, to ciąża nie jest jedyną możliwą przyczyną. Okres może nie przyjść w terminie także z powodu sytuacji stresowych, na skutek odchudzania bądź odbywania podróży. Na cykl miesiączkowy wpływają również infekcje i przyjmowane w związku z nimi leki.

Proszę więc poczekać na miesiączkę, a gdy nadal nie pojawi się pomimo braku ciąży, to konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.