Czy taki wzrost bHCG oznacza ciążę pozamaciczną?

Dzień dobry , 18 października robiłam badanie beta i wynik był 2502,96 , następne badanie zrobiłam 20 października i wynik był 3899,00 także bardzo mało urosło prawda ? Podejrzewam ciąże pozamaciczną , dodam ze badanie robiłam w dwóch różnych laboratoriach jeśli to może ma jakiś wpływ .
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

najważniejsze jest to, jakie zmiany zachodzą w poziomach beta-HCG między kolejnymi badaniami. Poziom ten powinien podwajać się co około 48 godzin w prawidłowo rozwijającej się ciąży. Jeśli wyniki nie rosną zgodnie z tą normą, mogą istnieć pewne obawy, takie jak podejrzenie ciąży pozamacicznej. Sam poziom beta-HCG nie jest jednak jedynym kryterium diagnozy, ponieważ istnieje wiele innych czynników, które muszą być brane pod uwagę, takie jak objawy kliniczne, czy badanie USG.

Zalecamy, aby udała się Pani do ginekologa, który przeprowadzi odpowiednie badania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.