Czy takie bhcg oznacza ciążę?

Dzień dobry, Wczoraj zrobiłam badania. BetaHCG wyszło 21. Okresu nie mam. Dzisiaj jest 32 dzień cyklu. Czy to oznacza ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z normami laboratoryjnymi dla stężenia we krwi hormonu beta hCG wynik powyżej 5mlU/ml oznacza ciążę. Zatem jeżeli Pani wynik podany został właśnie w tych jednostkach, to bardzo prawdopodobne, że jest Pani w ciąży – sugerowałabym powtórzenie badania za kilka dni.

Wynik 21 mlU/ml to wynik typowy dla wczesnego etapu – ok. 3. tygodnia ciąży, choć nie wspomniała Pani o długości swoich cykli, dlatego też trudno domniemywać. Proszę zapoznać się z tym artykułem, w nim odnajdzie Pani normy dla poszczególnych tygodni ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.