Czy takie picie alkoholu w ciąży mogło bardzo źle wpłynąć na płód?

Witam. Jestem w ciąży. Bardzo się cieszę ale również martwię ponieważ nie wiedziałam że w niej jestem i okazało się że to chyba już 4 lub 5 tydzień. 21.04 byłam na urlopie 10 dni piłam codziennie alkohol nie do nieprzytomności ale około 4 piw dziennie. W maju miałam kilka imprez gdzie również wypiłam te kilka piw. Ostatni raz piłam 4 piwa 13.05. Natomiast 16.05 zrobiłam test ponieważ spóźnial mi się okres 7 dni (nieregularne miesiączki, więc nie podejrzewałam ciąży) teraz jestem przerażona że zrobiłam krzywdę dziecku. Nie potrafię o tym nie myśleć i ciągle płacze. Brałam od kilku miesięcy różne witaminy typu omega 3, kwas foliowy, witaminę D... Co Pani o tym myśli? Bo ja się wykończeń psychicznie. Mieszkam w uk i do lekarza dopiero w poniedziałek więc dokładnie nie wiem ile jestem w ciąży ale test elektroniczny pokazał 3 więc podejrzewam 4-5tydz.

4-5 tydzień to zwykle moment kiedy kobieta dowiaduje się o ciąży. Ogólnie mówiąc nie ocenimy teraz jak to mogło wpłynąć na rozwój zarodka i płodu - zwykle czynnik szkodliwy jeżeli ma zadziałać niszcząco to wywołuje poronienie wczesne, jednak tak jak mówię - trzeba będzie dokładnie monitorować rozwój płodu w USG.