Czy te bóle migrenowe są nasilone przez zaburzenia snu?

Witam. Mam 19 lat.Mam problem z bólami głowy i snem. Problemy wystąpiły u mnie miesiąc temu takie jak zaburzenia widzenia, bóle głowy. Wszystkie objawy przeszły po ok.10 dniach Pani neurolog stwierdziła ze są to bóle migrenowe które często przechodzę w trakcie miesiączki. Byłam również u okulisty który stwierdził zaburzanie akomodacji.Niestety teraz równy miesiąc później pojawiło się u mnie to samo. Jednak bóle głowy są silniejsze, pojawiają się już rano. Czuje jakby takie kłucie w różnych miejscach głowy oraz czuje spięcie w szczęce .Dodam ze tym razem mam kłopoty ze snem, nie śpię polowe nocy lub śpię bardzo płytko . Czy te bóle migrenowe są nasilone przez zaburzenia snu ? Czy jest to inny problem ? Martwię się ponieważ za 2 tygodnie pisze maturę a nie jestem w stanie się uczyć

Witam! Opisała Pani dość typowe zaburzenia emocjonalne. Bóle głowy mogą być typu napięciowego i wówczas lepiej reagują na leki p/lękowe i wyciszające. Poza lekami ważna jest psychoterapia - jest to w takich przypadkach leczenie przyczynowe. Po zdaniu matury i znalezieniu kierunku dalszego rozwoju sprawy powinny się unormować. Powodzenia W. Łuczkowski.