Czy te produkty mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Czy produkty spożywcze takie jak krewetki, kukurydza mogą mieć negatywny wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych vibin mini? Czy można je spożywać i czy trzeba zachować odstęp?
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Producent leków Vibin Mini w ulotce nie wymienia tych produktów jako produktów powodujących obniżenie skuteczności leków.

Choć np. owoce morza są afrodyzjakami,to nadal nie ma szeroko okrojonych badań jak mogłyby wpływać na antykoncepcję i czy rzeczywiście mają wpływ na płodność.

Niektórzy naukowcy są zdania, że owoce morza wpływają pozytywnie na syntezę progesteronu i estrogenów (żeńskich hormonów płciowych) – co zwiększa płodność kobiety i ułatwia zajście w ciążę.

Z takich ciekawostek...

W 2018 r. Zespół dr Gaskins przeprowadził badania na 501 parach, o to wyniki badań (wybrałam dwa najważniejsze wnioski):

"W przypadku kobiet jasno stwierdzono, że jedzenie przynajmniej 8 porcji owoców morza na cykl skutkuje zwiększeniem płodności o 60% w porównaniu do kobiet, które jadły 1 i mniej porcji na cykl.

Pary, w których obydwoje partnerzy spożywali przynajmniej po 8 porcji owoców morza na cykl, zdecydowanie szybciej były w stanie spłodzić dziecko. W 6. i 12. miesiącu badań, wśród tej grupy dziecka spodziewało się odpowiednio 81% i 92% par. Dla porównania – wśród par, u których spożycie ostryg, krewetek czy małży było mniejsze niż 8 porcji, po 6 miesiącach badania dziecka spodziewało się jedynie 64%, a po 12 miesiącach – 79%."

Proszę Panią warto jeść kukurydzę i owoce morza,ponieważ są zdrowe i przynoszą wiele korzyści.

Jeśli człowiek jest zdrowy i zapewnia orgazmowi multum witamin i substancji odżywczych,to jego płodność jest w "dobrym" stanie oraz,co bardzo ważne ma większą ochotę na zbliżenia.

Używając tabletki antykoncepcyjne jest pani "chroniona" przed ciążą i dalej dzięki dobrej diecie(owoce morza, kukurydza) może mieć Pani prawidłowe libido.

Smacznego :)

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska