Czy te wyniki kwalifikują męża do leczenia?

Witam..U mojego męża 3 mies temu wykryto hbsag. wynik zrobiliśmy ponieważ próby watrobowe były dość wysokie aspat 150 alat240. miesiąc temu zrobiliśmy ponownie próby i wyszły w normie ale alat 54.kilka dni temu okazało się ze mąż ma hbv dna we krwi..wiremia 614, 2093 kopii na ml.GGTP w normie, bilirubina też, nie ma żadnych objawów, usg w normie. Bardzo się martwię i czy te wyniki kwalifikuja męża do leczenia? ma 36 lat....czy to może być przejściowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne jest leczenie. Konieczna wizyta u lekarza chorób zakaźnych