Czy te wyniki to wyrok bezpłodności?

Staram się z narzeczonym od prawie roku o dziecko, (ja mam 28 lat a on 35). Byliśmy u lekarza i otrzymaliśmy takie wyniki: objętość ejakulatu 3 ml pH 7,5 barwa prawidłowa lepkość prawidłowa aglutynacja brak tzw. komórki okrągłe 0,2 mln/ml ruchliwość ruch postępowy 24% ruch całkowity 46% brak ruchu 54% żywotność - koncentracja plemników 4 mln/ml. Rozpoznanie oligoasthenozoospermia z uwagi na zbyt małą ilość plemników nie możliwa morfologia Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Oligoasthenozoospermia oznacza, że plemników jest mniej niż 20 milionów w 1ml i mniej niż 50% z nich wykazuje ruch postępowy lub <25% szybki ruch postępowy.
Rzeczywiście wyniki nie są najlepsze. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja u lekarza zajmującego się leczeniem niepłodności. Wówczas zaproponowane będzie Państwu najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam