Wynik badania nasienia a szansa na ciążę

objętość 4,5 ml , pH 8,0 , barwa biaława, Lepkość prawidłowa. aglutynacja brak, koncentracja plemników w 1ml ejakulatu - 0,001 mln/ml, całkowita liczba plemników w ejakulacie 0,005 mln, ruch postępowy 0% ,ruch całkowity 35% brak ruchu 65%, Żywotność 40% plemniki o prawidłowej budowie - uwagi: pojedyncze, plemniki w osadzie odworowanego ejakulatu. z uwagi na niską liczbę plemników nie dokonano oceny budowy morfologicznej plemników. Proszę o interpretację i czy jest szansa, na ciąże?

Magdalena StusiĹska

Przy tak małej ilości plemników szansa jest niewielka. Proszę upewnić się że materiał do badania był prawidłowo pobrany.