Czy mogło to całkowicie zaburzyć wynik seminogramu?

Witam , mam pytanie do Lekarza Urologa/Androloga. Odebrałem wynik seminogramu. Czy wynik jest bardzo zły. Czas upłynnienia: 45-60min obiętość: 2,60 kolor: szary opalizujący lepkośc: prawidłowa pH: 7.7 Ciałka żelatynowe: nieobecne komórki okrągłe 1,57 w tym leukocyty: 0,31 Aglutynacje: brak Agregacje: nieobecne Elementy komórkowe : nieobecne Koncentracja : 11,86 całkowita liczba w ejakulacie: 30,84 odsetek zywych: 80% Ruchliwosc: ruch szybki postępowy 13,33 ruch wolny postępowy 28,72 ruch niepostępowy : 23,08 nieruchome: 34,87 całkowita liczba ruchomych lemników a b c= 20,09 całkowita o ruchu postępowym a b=12,97 morfologia: plemniki prawidłowe 0 % nieprwidłowe 100% indeks terazoospermii; 1,19 wady główki 100% wady wstawki 13% wady witki 4% krople cytoplazmatyczne 2 % GŁÓWKA: prawidłowy rozmiar 51% mikro 13% makro36% prawidłowy kształt 1 % okrągłe 3% wąskie 14% pędzelkowate 82% gruszkowate 0% amorficzne 0% AKROSOM: prawidłowy 93% nieprwidłowy 3% WSTAWKA: prawidłowa 87% nieprwidłowy kształt 2% nieprawidłowe miejsce zaczepu 3% nieprawidłowy kąt zaczepu 8 % WITKA: prawidłowa 96% krótka 0% zrolowana 3% wielokrotna 1% brak 0% nieregularna 0% złamana 0% Musze dodać że dzien przed badaniem mocno spozywałem alkohol z nieświadomością że nie mogę . Czy mogło to całkowicie zaburzyc wynik badania? Nasienie zostało dostarczone i poddane analizie godzinę po oddaniu do pojemnika . Transportowane w ciepłym miejscu blisko ciała. Z góry dziękuję za wszystkie cenne informacje i wskazówki co robić dalej z moim problemem. Dodam że przechodziłem zabieg na żylaki powrozka nasienngo oraz dwie operacje na przepuklinę pachwinową . Dobrych parę lat temu .
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Przy takich wynikach nasienia szansa na naturalne zapłodnienie wydaje się być słaba. Jest ono możliwe ale może to trwać długo. Zła dieta, otyłość, stres, brak snu, przepracowanie, alkohol, papierosy, używki, androgeny (na siłowni), pestycydy (opryski rolne) i narkotyk a nawet inne nieznane czynniki środowisko to tylko nieliczne z wielu bardzo źle oddziaływających czynników na płodność.

Odstawić ew. unikać wszystkiego powyżej,

To najczęściej najtrudniejsza, najtańsza i jednocześnie najkrótsza droga do płodności.

RK